Türkiye'nin Avrupalı Seçkin Destinasyonları, Itb Berlin Fuarı Kapsamında Dünya Turizmcilerine Tanıtıldı

07-11 Mart tarihleri arasında Dünyanın en önemli ve saygın turizm fuarlarından olan Alman Turizm Borsası Fuarı gerçekleştirildi. Bu kapsamda Türkiye'nin Avrupalı Seçkin Destinasyonları, dünya turizmcilerine tanıtıldı.
 
Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan eş finansmanlı hibe kapsamında ilk etapta ülkemizdeki ulusal destinasayonlara dair broşürler hazırlatılmıştı. Ayrıca ulusal destinasyonlar için Avrupa Komisyonu tarafından tanıtım videoları hazırlatılmıştı. Söz konusu görsel ve yazılı tanıtım materyalleri kullanılarak, fuarın Avrupa salonunda temin edilen stand bünyesinde tanıtım faaliyetleri yürütülmüştür.
 
Proje web sayfası, yardım masası ve destinasyon yönetimlerinin irtibat bilgilerini içeren broşürler, yerli ve yabancı tur operatörleri ve turizm profesyonellerine dağıtılmıştır. Sürdürülebilir turizm, ekoturizm, macera turizmi gibi alanlarda faaliyet gösteren kuruluşlara bilgi verilmiştir.
 
Ayrıca Bulgaristan, Polonya ve Slovenya ülkelerine ait Avrupalı Seçkin Destinasyonlar standartları ziyaret edilmiş, Bulgaristan ile EDEN destinasyonları arasında işbirliği yapılmasının faydalı olacağı konusunda fikir birliği sağlanmıştır.